Meksika Vizesi

Meksika Vizesi

Meksika Vizesi

Amerika kıtasının tam merkezinde bulunan, Güney ve Kuzey Amerika’yı birbirine bağlayan bir köprü görevi görür. Tarihi binlerce yıl öncesine uzanan Meksika, Olmek ve Aztek Kabilelerinin yüzyıllarca yuvası olmuş, Karayip Körfezi ile Meksika Körfezini birbirinden ayıran Yucatan Yarımadası ise Mayalara ev sahipliği yapmıştır. NAFTA’ (Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması) üye olan Meksika’nın ekonomisi satın alma paritesine göre dünyanın en büyük 11’nci ekonomisidir. Ayrıca İspanyol kültürünün en temel özelliklerinden biri olan boğa güreşleri için inşa edilmiş Plaza de Toros adında devasa bir arenaya sahiptir. 

Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip vatandaşlarımız Meksika vizesi ile kolayca Meksika’ya seyahat edebilecekken Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaporta sahip vatandaşlarımız ise ilgili temsilciliklerden pasaporta basılan standart vize almak durumundadırlar.

Siz değerli ziyaretçilerimiz için bu sayfamızda Meksika E-vizesi için hazırlanması gereken evraklar, süreçler ve vize işlemlerinizi başlatmak için atılacak adımlar hakkında aklınıza takılan soruları cevaplandırmaya çalışacağız. detaylı bilgi almak için bizlere info@visaprove.com veya iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz. 

Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

Meksika’ya hangi amaçla gidecek olmaları fark etmeksizin bütün Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili vatandaşlarımız Birleşik Meksika Devletleri Ankara Büyükelçiliği resmî sitesinden E-vize başvurularını yapabilmektedirler. Fakat Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport hamili vatandaşlarımız pasaporta basılan standart vize almak durumundadırlar. Resmi siteden E-vize ekranına geçilmesini ve gerekli bilgilerin doldurulmasını müteakip tahmini 1 iş günü içerisinde E-vizenizi alabilirsiniz. 

Meksika Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

30 güne kadar tek girişli vize imkânı sunan elektronik vize almak için gereken bilgi ve belgeler aşağıda görüleceği gibidir. E-vize ekranında aşağıdaki bilgilerin ve belgelerin doğru ve eksiksiz olarak doldurulması önem arz ettiği için dikkatli olunması tavsiye edilir.

 1.  Pasaport
 2.  Daha önce Meksika’ya gidilip gidilmediği bilgisi,
 3.  Daha önce Meksika’dan sınır dışı edilip edilmediğinin bilgisi,
 4.  Medeni hali,
 5.  Seyahat tarihi ve seyahat tarihine uygun uçak ve otel rezervasyonları,
 6.  Ziyaretin amacını kanıtlayan belge (tur programı, şirket davetleri veya şirket sözleşmesi) gerekmektedir. (Sınır birliklerinde göstermek için)

Meksika vizesi 2

Meksika Vize Türleri Nelerdir?

Meksika E-Vizesi

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili bütün vatandaşlarımızın başvurabildiği vize türüdür. Vizenin alındığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde ülkeye giriş sağlanacaksa e-vize alınması gerekmektedir. Ayrıca ülkeye giriş sağlandıktan sonra 180 güne kadar kalma imkânı sağlamaktadır. Turistik amaçlı da olsa ticari amaçlı da olsa bu süre bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilecektir.

Meksika Standart Vizesi

Hususi (Yeşil) veya Hizmet (Gri) pasaport hamili bütün vatandaşlarımız e-vize uygulamasından yararlanamıyor olup pasaporta basılan ve standart olarak adlandırılan bu vize türüne başvurmaları gerekmektedir. Birleşik Meksika Devletleri’nin ülkemizdeki temsilcilikleri olan Birleşik Meksika Devletleri Ankara Büyükelçiliği’ne veya İstanbul Başkonsolosluğu’na vize başvurusunda bulunmalı ve bizzat büyükelçiliği veya başkonsolosluğu ziyaret etmelidirler.

Meksika Vizesi Almak Kolay mı?

Eğer Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi bir vatandaşımızsanız Meksika e-vize uygulaması sayesinde 1 iş günü içerisinde vize başvurunuzu yapabilir ve sonucunu alabilirsiniz. 

Meksika E-Vizesi Kaldırıldı mı?

Bir dönem başvuru kabulleri Meksika e-vizesi için durdurulmuş olsa da şu an aktif olarak hizmet vermekte olan bir servis olup bütün başvuruların kabulünü sağlamaktadır.

Meksika Vize Başvuru Formu

E-vize başvuru formu, Birleşik Meksika Devletleri Ankara Büyükelçiliği resmî sitesi üzerinden doldurulmaktadır. Yukarıda açıklanan bilgi ve belgelerin bir kısmı başvuru formunda istenmektedir. Bu sebeple başvuru süresince herhangi bir sorun yaşanmaması veya başvuru sonucunun olumsuz olmaması için başvuru formu özenle ve dikkatle doldurulmalıdır.

Meksika Vize Ücretleri

Firmamız sizlere e-vize başvurunuz süresince danışmanlık hizmeti verebilecek olup standart vize işlemlerinizi doğrudan kendiniz büyükelçilikte veya başkonsoloslukta yapmanız gerekecektir. Başvuru sürecinizin tamamı boyunca size sunacağımız danışmanlık hizmetinin ücreti ise 30 $+KDV olacaktır.

Meksika Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili vatandaşlarımız Birleşik Meksika Devletleri Ankara Büyükelçiliği resmî sitesi üzerinden e-vize başvurularını yapmaktayken Hususi (Yeşil) veya Hizmet (Gri) pasaport hamili vatandaşlarımız doğrudan kendileri başvurularını yapmak durumundadırlar. Her iki başvuru türünde de inisiyatifin büyükelçilikte olduğu unutulmamalı, hatta vize alınmış olmasının ülkeye girişinizi garanti etmediğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

Meksika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport hamili vatandaşlarımızın başvurularını Birleşik Meksika Devletleri Ankara Büyükelçiliği’ne veya Birleşik Meksika Devletleri İstanbul Başkonsolosluğu’na yapacakları göz önüne alınırsa başvurularının ne kadar sürede sonuçlanacağının tamamıyla büyükelçilik ve başkonsolosluk tasarrufunda olduğu anlaşılacaktır. Fakat Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili vatandaşlarımız e-vize uygulamasından yararlanarak başvurularını yapacaklarından ortalama 1 iş günü içerisinde başvuruları sonuçlanmaktadır. 

Yabancılar için Meksika Vizesi

Türkiye dışında yalnızca Rusya, resmi adıyla Rus Federasyonu ve Ukrayna vatandaşları Birleşik Meksika Devleti’ne yapacakları seyahatte e-vize uygulamasından yararlanabilmektedir. Onun dışında Türkiye’de yaşayan, oturma ve çalışma izni olan yabancı kişiler vize başvurularını doğrudan Ankara’da yer alan büyükelçiliğe veya İstanbul’da yer alan başkonsolosluğa yapmak durumundadırlar. Başvurularının ne şekilde ve ne kadar sürede sonuçlanacağı tamamen büyükelçilik ve başkonsolosluk inisiyatifinde olduğundan herhangi bir öngörüde bulunmak mümkün değildir.

Meksika vizesi almak için hazırlanması gereken evraklar, vize süreleri ve detayları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Visa Prove ile iletişime geçebilirsiniz. meksika vizesi iletişim

Meksika Vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  Visa Prove
  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button