Küba Vizesi

Küba Vizesi Küba Vizesi

Küba’ya seyahat etmek isteyen Türk Vatandaşlarının seyahatlerinden ortalama 1 hafta öncesinde Küba vizesi almaları gereklidir. Küba seyahatleri için yalnızca Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımıza vize prosedürü uygulanmaktadır.

Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşlarımızın Küba’ya yapacakları seyahatleri vizeden muaf tutulmuştur.

Sizler için hazırladığımız bu sayfamızda, Küba vize istiyor mu? Vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar, ücretler ve vize süreleri hakkında aklınıza takılan soruları yanıtlamaya çalışacağız. Detaylı bilgi sahibi olmak ve başvuru işlemlerinizi başlatmak için bizlere ulaşabilirsiniz. 

Küba Vizesi Nasıl Alınır?

Küba’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları, Küba turist kartı olarak verilen vize belgesiyle ülkeye giriş yapabilmektedir. 

Küba vizesi, onlarca evrak hazırlayıp, saatlerce sıra beklemeden, online olarak alınabilmektedir. Başvuru için pasaportun renkli ön yüzünü taratıp Visa Prove temsilcilerine iletip başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz. Başvuru için pasaport sürelerinin geçerli olması, karşılıklı iki boş sayfasının olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. 

İşlemler online ortamında tamamlanır ancak vizenin aslı seyahat edecek kişiye kargo veya kurye yoluyla ulaştırılması gereklidir. Küba vizesi pasaporta basılan veya elektronik ortamda çıktı alınabilen bir vize olmadığından ötürü ülkeye giriş yapabilmek için turist kart belgesi aslının kişiye ulaştırılması gerekmektedir. 

Küba Turist Kart Nedir?

Küba hükümeti, ülkesine seyahat etmek isteyen kişilerden, seyahat amacına uygun olarak vize başvurusunda bulunmaları talep eder. Standart turistik seyahatler için Küba turist kartı verilmektedir. Bu vize ile 6 ay içerisinde ülkeye giriş yapılabilir. Tek girişli olarak verilir, ülkeye giriş sağlandığında +30 gün geçerlilik süresi başlatılmaktadır. Küba’ya birden fazla giriş yapılacak ise bu vizelerden birden fazla alınabilmektedir.

Küba’da 30 gün süre ile bu vize ile seyahat edebilirsiniz. Seyahatlerin uzatılması durumunda bir defaya mahsus Küba Göç İdaresi tarafından kalış amacına ilişkin belgelerin sunulması ile +30 gün uzatılmaktadır. Uzatma işlemi Göç İdaresi inisiyatifine bağlıdır. 

Küba turist kartı, üzerinde kişisel bilgilerin yazıldığı, iki nüsha olarak hazırlanan kart ülkeye giriş sınır birlikleri bir nüshası sınır polisi tarafından alınmaktadır. Seyahat süresince Küba turist kartının saklanması gerekmektedir. Ülkeden çıkışlarda kartın kalan diğer nüshası sınır polisi tarafından kontrol edilmektedir.

Küba turist kartları vize sonuçlandığı tarihten itibaren başlatılır ve 6 ay geçerlilik süresi bulunmaktadır. Bu süre zarfında ülkeye giriş sağlanamazsa vize geçersiz sayılmaktadır. 

Küba Vizesi 2

Küba Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar 

Küba vize başvuruları için hazırlanması gereken evrakları online olarak taratılıp iletilmesi yeterlidir. 

 1.  Pasaport (Seyahat dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli süresi olan)
 2.  Varsa otel rezervasyonu

Küba Vize Başvuru Formu

Vize başvurularında, kişilerin seyahat nedeni, kişisel bilgilerinin de yer aldığı bir başvuru formu doldurulması gereklidir. Bu form Visa Prove temsilciniz tarafından sizlere iletilmektedir. Belge üzerine yazılan bilgiler elçilik tarafına iletilmektedir. 

Hatalı veya eksik bilgi seyahatinizin kısıtlanmasına neden olabilir. Doldurulan bilgilerin mutlaka güncel ve doğru olduğundan emin olunması gereklidir.

Küba Vize Ücretleri

Küba turist kart başvuruları için, elçiliğin yetkilendirdiği aracı kurumlar üzerinden başvuru yapılmaktadır. Elçilik harç bedeli ve Visa Prove danışmanlık ücreti dahil 97 $’dir.

Küba Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Vize başvuruları için kişilerin tercihlerine bağlı olarak,

 •  Şahsen elciklere gidilip başvuru yapılabilir.
 •  Evraklar kargo yoluyla elçiliğe gönderilebilir.
 •  Acenteler üzerinden alınabilir.

Başvuru seçenekleri, kişilerin seyahatine ve uygunluk durumuna göre tercih edilebilir. 

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize başvurularında, Visa Prove üzerinden başvuru yapıldığında, vize ortalama 1 iş günü içerisinde hazır olmaktadır. Küba turist kart aslını ofislerimizden şahsen teslim alınabilir veya kargo/ kurye yoluyla adresinize talep edebilirsiniz. İstanbul dışı ikamet eden yolcularımız için kargo sürelerine dikkat etmesi gereklidir.

Yabancılar için Küba Vizesi

Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu kişiler, acente üzerinden vize başvurusunda bulunamamaktadır. Küba vizeleri için direkt olarak Küba Büyükelçiliğine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Küba vizesi almak için aklınıza takılan tüm sorular ve başvuru işlemleri için bizlere ulaşabilirsiniz.

Küba Vizesi İletişim

Küba Vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  Visa Prove
  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button