Kongo Vizesi

Kongo Vizesi Kongo Vizesi

Kongo Cumhuriyetine seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının seyahat etmeden ortalama 2 hafta öncesinde Kongo vizesi alması gerekmektedir. Kongo’ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahiplerinin vize almaları zorunludur.

Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının 90 güne kadar olan Kongo seyahatleri vizeden muaf tutulmuştur.

Siz değerli ziyaretçilerimiz için bu sayfamızda, Kongo vizesi nasıl alınır? Hangi evraklar gereklidir? Vize ücretleri ne kadardır? Gibi aklınıza takılan tüm soruları yanıtlamaya çalışacağız. Detaylı bilgi almak için bizlere info@visaprove.com veya iletişim bilgilerimizden ulaşabileceğinizi unutmayınız.

Kongo Vizesi Nasıl Alınır?

Kongo’ya seyahat edecek olan kişilerin öncelikle seyahat amacına uygun olarak vize kategorisi belirlenmektedir. Vize kategorisi, vize başvurusu için en önemli ilk adımdır. Belirlenen vize kategorisine göre hazırlanması gereken evraklar belirlenip, başvuruya uygun hale getirilmektedir.

Kongo vizesi için kişilerin şahsen elçiliklere veya başvuru merkezlerine gelip saatlerce, sıra ve evrak prosedürü ile uğraşmasına gerek kalmadan tüm işlemler Visa Prove tarafından tamamlanmaktadır. İşlemler için doğru vize kategorisi ve mesleki duruma uygun olarak kişiye özel hazırlanan evrak listeleri tarafınıza iletilmektedir. Evrak listesindeki belgeleri eksiksiz ve güncel olarak hazırladıktan sonra tarafımıza kargo veya kurye yoluyla iletilmesi başvuru işlemlerinin başlatılması için yeterli ilk adım olacaktır. 

Visa Prove, Ankara Kongo Büyükelçiliğinden vize başvuruşunuzu işleme alır ve sonuçlandığında yine teslim alıp tarafınıza iletmektedir. 

Kongo Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar 

Kongo vize başvuruları için genel hazırlanması gereken evrakları aşağıda inceleyebilirsiniz. 

 1.  Pasaport (En az 6 ay geçerli süresi olan)
 2.  Fotoğraf (Arka fonu beyaz)
 3.  Vize talep dilekçesi (İş yerinden antetli, kaşeli imzalı olarak)
 4.  Sarı Humma aşı kartı
 5.  Varsa otel uçak rezervasyonu
 6.  Varsa Davetiye

Kongo Vize Türleri Nelerdir?

Vize başvuruları için seyahat edecek kişilerin seyahat amacına uygun olarak vize kategorisi belirlenmesi gereklidir. Vize başvurularında ilgili temsilciliklerin dosyanız hakkında doğru karar verebilmesi için hazırlanan evraklar ile seyahat nedeninin tutarlı olması önemlidir. Türkiye’den vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin başvuruları için bazı kategoriler belirlenmiştir.  

Seyahat amacına uygun olarak vize kategorisi için belirli sürelerde vize alınabilir. 

15 Günlük Turistik Tek Girişli 

90 Günlük Çok Girişli 

6 Ay Çok Girişli 

1 Yıl Çok Girişli 

Kongo Ticari Vizesi

Kongo’ya iş görüşmeleri, toplantı, iş anlaşmaları, fuar, ticari ziyaretleri gibi ticari amaçlı tüm seyahatler için ticari vize başvurusu yapılması gereklidir. Ticari vize başvuruları için irtibatta olunan kurum ya da fuar tarafından davet mektubu temin edilmesi gerekmektedir. 

Kongo Turistik Vize

Turistik amaçlı seyahatler, satın alınmış turlar için tercih edilen vize türüdür. Başvuru için otel ve uçak rezervasyon sunulması zorunludur. 

Kongo turistik vizesi maksimum 15 günlük ve tek girişli olarak alınmaktadır. Uzun süreli ve çok girişli vizeler için davetiye temin edilmesi zorunludur.

Kongo Ziyaret Vizesi

Kongo’ya arkadaş veya akraba ziyaretleri için alınan vize türüdür. Kongo’daki yakını olunan kişiden davet mektubu alınması gereklidir. Davetiye yanında davet eden kişi vatandaş ise kimlik kartı fotokopisi, oturumu olan yabancı uyruklu kişi ise Kongo oturum kartı fotokopisi başvuruya eklenmesi gerekmektedir. 

Kongo Vize Başvuru Formu

Vize başvurularında, ilgili temsilciliklerin başvuru sahibi tanımak ve seyahat amacını anlamak için ilk olarak inceledikleri belge başvuru formudur.

Başvuru formunda, seyahat edecek kişinin iletişim bilgilerinin güncel ve doğru yazılması önemlidir. Ticari ziyaretler için davet eden kurum, aile arkadaş ziyaretleri için davet eden kişi bilgileri ve turistik ziyaretler için otel rezervasyon bilgilerine dikkat edilmesi gereklidir. Büyükelçilik gerekli görmesi durumunda davet eden kişi ya da kurumlarla iletişime geçebilir. Bilgilerin doğru ve güvenilir olduğundan emin olunması gereklidir. 

Kongo Vize Ücretleri

Kongo vize ücretleri, seyahat amacı ve süresine göre farklılık göstermektedir. Alınabilecek vize süreleri ve bu sürelerin harç bilgileri şu şekildedir:

15 Günlük Tek Girişli Kongo Vize Ücreti: 140 €

90 Günlük Çok Girişli Kongo Vize Ücreti: 210€

6 Ay Çok Girişli Kongo Vize Ücreti: 360€

1 Yıl Çok Girişli Kongo Vize Ücreti: 460€’dur.

Ekspres vize seçenekleri mevcuttur. Konsolosluk iki katı ücret tarifesi uygulamaktadır. Güncel harç bilgileri için Visa Prove müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kongo Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Vize başvuru işlemleri Türkiye’den tek yetkili resmi makam olarak Ankara Kongo Büyükelçiliğinden yapılmaktadır. Başvurular için kişilerin şahsen gelmesi zorunlu değildir ancak elçilik gerekli gördüğü durumlarda ek evrak talep etmek veya kişilerin şahsen mülakata çağırmak isteyebilir.

Başvurular hafta içi 09:30 ile 17:00 arasında işleme alınıp, teslim edilmektedir.

Kongo Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kongo vize başvuruları, başvuru tarihinden sonra ortalama 3/4 iş gününde sonuçlanmaktadır. Başvurularda ekspres seçeneği bulunmaktadır. Acil seyahatler için mutlaka Visa Prove temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz.

Sonuçlanma süreleri, elçiliğin inisiyatifine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kongo Cumhuriyetinin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin resmî tatiller iş gününde sayılamamaktadır. Ankara dışında ikamet eden kişiler için kargo süreleri dikkate alınması gerekmektedir.

Yabancılar için Kongo Vizesi

Türkiye’de oturum izni olan yabancı uyruklu kişilerin, Kongo seyahatleri için vize başvuruları tarafımızdan yapılmaktadır. Başvurular için elçilik şahsen çağırmadı sürece işlemler tarafımızdan tamamlanmaktadır.

Başvurularda seyahat amacı ve çalışma pozisyonuna uygun olarak hazırlanması gereken evraklar farklılık göstermektedir. Elçilik vize harcı, kişilerin uyruklarına göre değişiklik gösterebilir.

Kongo vizesi başvuru işlemleri için bizlere info@visaprove.com veya iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz. Kongo Vizesi iletişim

Kongo Vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  Visa Prove
  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button