Kongo Demokratik Cumhuriyeti Vizesi

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Vizesi

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Vizesi

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Afrika’nın 2 en büyük ülkesi olarak Türkiye’den ve dünyadan hem turistik hem de ticari ziyaretlerin ağırlıklı yapıldığı ülkelerden biridir.

KDC ziyaret etmek isteyen kişilerin seyahatlerinden önce ilgili ülkelerdeki resmi temsilciliklerinden pasaporta basılan standart vize almaları gerekmektedir. 

Bu sayfamızda sizlere Kongo Demokratik Cumhuriyeti vizesi nasıl alınır? Hangi evraklar gereklidir? Kaç günde sonuçlanır? Ne kadarlık vize alınabilir? Gibi aklınıza takılan ve bilmeniz gereken tüm bilgileri aktarmaya çalışacağız. Detaylı bilgilendirme için bizlere ulaşabileceğinizi unutmayınız.

Kongo Vize İstiyor mu? 

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Türkiye’den ülkesine seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) pasaport sahibi tüm Türk vatandaşlarına vize prosedürü uygulamaktadır. Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 gün süreyle vizeden muaf tutulmaktadır.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Vize Nasıl Alınır?

KDC vize almak isteyen kişilerin öncelikle seyahat amacına uygun olarak birtakım evraklar hazırlaması gereklidir. Vizeler iki tür olarak alınabilir, bunlar kişilerin seyahat nedenine uygun olarak belirlenir.

Seyahat türü belirlendikten sonra, kişilerin çalışma durumlarına bağlı olarak kişiye özel evrak listeleri Visa Prove uzmanlarımız tarafından hazırlanıp sizlere iletilmektedir. 

Vize başvurularınız hazırlanan evrakları kurumlarımıza şahsen teslim edebilir veya kargo/ kurye yoluyla ulaştırabilirsiniz. 

KDC vize başvuruları için elçilik/ konsolosluk mülakat talep etmediği sürece kişilerin şahsen gelmeleri zorunlu değildir.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar 

Kongo Demokratik vizesi için hazırlanması gereken evrakların tamamının asılları güncel eksiksiz olarak tarafımıza iletilmesi gerekmektedir. Başvurunun işleme alınabilmesi için evrakların başvuruya hazır hale getirilmesi ve randevu alınması gereklidir.

Genel Vize Evrakları

 • Pasaport (en az 6 ay geçerli süresi ve karşılıklı iki boş sayfası olan)
 •  Başvuru Formu (Tarafımızdan doldurulur.)
 •  2 Adet Güncel Biometrik Fotoğraf
 •  E-devletten ikametgâh (Fransızca tercümesi tarafımızdan yapılmaktadır.)
 • Adli Sicil Kaydı (Fransızca tercümesi tarafımızdan yapılmaktadır.)
 • 3 Aylık Güncel Banka Dökümü en az 1.000 $ bakiyesi olmalıdır (TL hesaplarında günlük kurdan karışlığı)
 • Sarı Humma Aşı Kartı Aslı ve Fotokopisi
 • Uçak Rezervasyonu 
 • Ticari Başvurular için Davetiye
 • Vize Talep Dilekçesi (ticari vizeler için niyet mektubu)
 •  Turistik Başvuruları için Otel Rezervasyonu

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Vize Türleri Nelerdir?

Türkiye’den Kongo Demokratik Cumhuriyeti’ne seyahatler için iki tür vize alınabilir. Vizeler seyahat amacına uygun olarak verilir. Vize başvurularında her zaman doğru kategoriden vize almak elçilikler tarafından oldukça önemlidir. Seyahat amacı inandırıcı bulunmayan dosyalar maalesef olumsuz sonuçlanabilmektedir.

KDC Turistik Vizesi

Turistik seyahat etmek isteyen kişilerin Kongo’dan geçerli otel rezervasyonu ve diğer evraklar ile alabileceği vize türüdür. 

KDC Ticari Vizesi

Ticari iş birlikleri, toplantılar, fuarlar ve anlaşma yapmak amacıyla seyahat etmek isteyen kişilerin karşı firma ya da kurumlardan alınacak davet mektuplarıyla alabileceği vize türüdür.

Ticari vize başvuruları için en önemli belge Noter onaylı davet mektubudur. 

Noter onaylı davet mektubu hazırlandıktan sonra Kongo Demokratik Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı tarafından tasdiklenmesi gerekmektedir. Ticari vizeler için resmi onayların olması zorunludur.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu

Vize başvuru işlemleri için Elçiliğin resmî web sitesi üzerinden online başvuru formu doldurulması gereklidir. Online formlar sistem üzerinden eksiksiz ve güncel bilgiler ile doldurulur. Form tamamlandığında belirli evrakların yüklenmesi istenir.

Yüklemeler ve form tamamlandıktan sonra formu PDF olarak indirip dosyaya eklenmesi gereklidir.

Formlarda dikkat edilmesi gereken husus online olarak yüklenen belgeler dosyanın içerisinde olmasıdır gerekmektedir. Özellikle yüklenen biometrik fotoğrafın formun çıktısı alındıktan sonra yine aynı fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir. 

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Vize Ücretleri

Konsolosluk harçları, başvuru için alınan randevu günü evrak ile birlikte döviz olarak ödenmektedir. Ödemeler nakit döviz cinsinden evraklar eksiksiz ve güncel olarak işleme alındığında tarafımızdan yapılmaktadır.

Vize harçları seyahat amacı ve vize giriş sayısına göre belirlenmektedir.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Vize Harçları

Vize Türü

Vize Süresi

Giriş Sayısı

Vize Harcı

Turistik/ Ticari

1 Aylık

Tek Giriş

159 $

Turistik/ Ticari

1 Aylık

Çok Giriş

239$

Turistik/ Ticari

2 Aylık

Tek Giriş

259 $

Turistik/ Ticari

2 Aylık

Çok Giriş

309 $

Turistik/ Ticari

3 Aylık

Tek Giriş

359 $

Turistik/ Ticari

3 Aylık

Çok Giriş

409$

Turistik/ Ticari

6 Aylık

Çok Giriş

459 $

Konsolosluk harçları randevu günü sizin adınıza tarafımızdan yapılmaktadır. Yukarıdaki harç bilgilerine Visa Prove danışmanlık ücreti ve KDV dahil fiyatlardır.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Vize başvuruları Ankara Kongo Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçiliğinden işleme alınmaktadır. İstanbul Fahri Konsolosluğu belirli dönemlerde vize hizmeti vermektedir. Güncel durum için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Vize başvuru işlemleri için elçilikler mülakat talep etmediği sürece şahsen gelinmesi zorunlu değildir. Tüm işlemleri sizin adınıza kurumumuz tarafından yapılmaktadır.

Başvurular hafta içi 09:00 ve 12:00 saatleri arasında randevu ile işleme alınır. Sonuçlanan vizelerin pasaport teslimi yine hafta içi 14:00 ve 17:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize sonuçlanma süreleri ortalama 10 iş günüdür ancak bu süreler elçiliklerin inisiyatifine bağlı olarak değişiklik gösterebilir ve gecikmeler yaşanabilir. Seyahatinizi riske atmamak adına en geç 2 hafta öncesinden başvurunuzu işleme aldırmanızı ve uçak bileti satın almamanızı tavsiye etmekteyiz.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti vizesi başvuru işlemleri hakkında detaylı ve güncel bilgiye sahip olmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Vizesi İletişim

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  Visa Prove
  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button