Gine Vizesi

Gine Vizesi

Gine Vizesi

Gine Cumhuriyeti kendi tabiriyle ile muazzam bir turizm kültürüne sahiptir. Dört bölgeden oluşan ülkede, dört ayrı bölgenin doğal güzellikleri turizm cenneti olarak bilinmektedir. Tropik iklim olarak kendine özgü hayvan çeşitliliği, doğal güzellikleri kaplıcalar, doğal akvaryum ve dağları ile Afrika bölgesinin en güzeli olarak oldukça dikkat çeken ülkesidir.

Gine vizesi almak isteyen Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahibi Türk vatandaşları seyahat etmeden önce elektronik vize almaları gereklidir.

Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar olan seyahatleri vizeden muaf tutulmuştur.

Gine’ye Ne Zaman Gidilir? 

Kasım’dan Mayıs ayına kadar olan süre iklim olarak seyahat edilebilir dönemleridir.

Gine Vizesi Nasıl Alınır?

Vize başvuru işlemleri için Gine Cumhuriyeti ülkesine seyahat etmek isteyenlere hem daha hızlı ve hem daha kolay olması açısından elektronik vize hizmeti vermeye başlamıştır. Elektronik vizeler online olarak başvuru yapılarak alınan vize türüdür. 

E-vizelerin başvuruları için seyahat amacı ve süresine göre hazırlanması gereken evrakları tarafınıza mail ortamında iletilebilir ve sizlerde başvuru işlemlerinizi başlatmak için hazırladığınız evrakları mail olarak bizlere iletmeniz yeterli ilk adım olacaktır.

Online vizeler için evrak hazırlanması, evrakların konsolosluklara veya büyükelçiliklere götürülmesi, mülakat gibi standart vize için yapılan işlemlerin hiçbirine gerek kalmadan ortalama 72 saatte elektronik vizeniz tarafımızdan alınmaktadır. 

Gine Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar 

Gine E-vize başvuruları için seyahat amacına uygun olarak hazırlanan evrakların güncel ve yüksek çözünürlüklü tarayıcılardan renkli olarak tamamının taratılıp tarafımıza eksiksiz olarak iletilmesi gereklidir. 

Seyahat türüne göre hazırlanması gereken evraklar farklılık gösterebilir, ayrıca başvuru için Gine Göç İdaresi ek evrak talebinde bulunabilir.

Gine E-Vize Evrakları

 1.  Pasaport (En az 6 ay geçerli süresi olmalıdır)
 2.  Fotoğraf (Arka fonu beyaz)
 3.  Otel-uçak rezervasyonu
 4.  Sarı Humma Aşı sertifikası

Gine Vize Türleri Nelerdir?

Elektronik vize başvuruları seyahat süresi ve giriş sayısına göre tercih edildiği sürece alınabilmektedir. Başvuru için seyahat amacını kanıtlayan belgelerin sunulması ve gerekli ödemeleri yapılması işlemi tamamlamak için yeterli adımlardır.

Tek Girişli Vize

Gine’de 90 günü aşmayan seyahatler için verilen vize türüdür. Tek girişli olarak verilmektedir.  

Çok Girişli Vize

Gine’de 90 günü aşmayan seyahatler için verilen vize türüdür. Çok girişli olarak verilmektedir.  

Gine Vize Başvuru Formu

Gine vize başvuru formu online olarak mail adresi üzerinden başvuru numarası atanır ve o numara ile online platform üzerinden başvuru formuna başlanabilmektedir. 

Başvuru formu kişisel bilgiler ve seyahat amacı doğrultusunda yapılan rezervasyon bilgileri doldurulmaktadır. 

5 aşamadan oluşan başvuru formu ve İngilizce olarak doldurulmaktadır. Form bitiminde gerekli evrakların yüklenmesi ve ödemenin yapılması gerekmektedir. 

Formlar doldurulurken, elektronik vize en çok dikkat edilmesi gereken vize türüdür. E vizeler tüm işlemin sorumluluğu başvuru sahibine ait olduğu için kontrol mekanizması olmadan direkt olarak işleme alınır. Başvuru Göç İdaresi tarafından kontrol sağladıktan sonra akıbetine karar verilir. 

Eksik, hatalı veya güncel olmayan bilgilerin sisteme girilmesi, başvurunun olumsuz sonuçlanması neden olmaktadır.

Gine E-Vize

Gine Cumhuriyeti kısa bir süre önce vize başvurularına kolaylık sağlamak ve ülkesine seyahat etmek isteyen kişilerin daha hızlı vize almalarını sağlamak adına elektronik vize uygulamasını getirmiştir. 

Gine’ye seyahat etmek isteyen yabancı uyruklu kişilerin öncelikle vize muafiyeti tablolarına gerekli kontrolleri yapıp vize alınması gerekli ise Gine e-vize başvurusunda bulunabilmektedir. 

Gine Kapı Vizesi Var mı?

Gine Cumhuriyeti ülkesine seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarına kapı vizesi uygulamamaktadır. Seyahatten en geç 72 saat önce vize başvurusunda bulunulması tavsiye edilmektedir.

Gine Vize Ücretleri

Gine elektronik vize harcı, başvuru formu tamamlandıktan sonra panel üzerinden kredi kartları ile günlük kur üzerinden dolar olarak yapılmaktadır. 

Başvuru için gereken harcı Visa Prove temsilcileriniz sizin adınıza tüm ödemleri tamamlamaktadır. 

Gine standart vize harcı 80 $’dir.

Visa Prove Gine elektronik vize başvuru işlemleri için danışmanlık ücreti 47 $’dir.

Gine Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Gine öncesinde vize işlemleri için direkt olarak Ankara Büyükelçiliğinden başvuruları kabul etmekteydi. 

Son güncelleme ile birlikte Gine Cumhuriyeti elektronik vize sistemine geçiş sağlamış olup, direkt olarak online sistem üzerinden alınmaktadır.

Gine Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gine online vize başvuruları minimum 72 saatte sonuçlanır ancak bu süreleri yetkili merci yoğunluk durumuna, kişinin vize türüne, evrakların incelenmesi gibi birçok nedenden kaynaklı gecikmeler yaşanabilir. 

Gine’ye gitmek yolcularımızın, seyahat planı yaptıktan hemen sonra seyahati riske atmamak adına öncelikle vize başvurularının işleme aldırılması tavsiye edilmektedir. 

Yabancılar için Gine Vizesi

Gine Cumhuriyeti ülkesine ziyaret edecek kişiler için pasaportların kontrolü sağlandıktan sonra e-vize uygulamasına tabi tutuluyor ise başvuru işlemleriniz tarafımızdan işleme alınmaktadır. 

Başvuru için hazırlanan evrakları vize kategorisine uygun olarak bizlere iletmeniz başvuru işlemleri için yeterli olacaktır.

Gine’ye Seyahat Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gine Cumhuriyeti’ne seyahatler için öncelikle girişlerde birtakım evrakları sunmanız istenir. 

 •  Pasaportun aslı ve elektronik vizenizin çıktısının mutlaka yanınızda bulunması gerekmektedir. Elektronik vize çıktısı ve pasaport ile birlikte ülkeye girişlerde fotoğraf çekimi ve parmak izi beyanı alınmaktadır. 
 •  Bu seyahati karşılayacak bütçeyi gösteren belgeleri sunmanız istenir,
 •  Seyahat amacını kanıtlayan belgelerin gösterilmesi örneğin ticari ziyaretler için davetiye, turistik ziyaretler için otel rezervasyonu ve tüm seyahatler için dönüş uçak bileti gösterilmektedir.
 •  Ülkeye seyahat edecek olan kişilerin öncelikle Sarı humma aşıları olması ve sağlık bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğünden diğer aşılar için güncel bilgi almaları gereklidir.
Gine vizesi almak için yapılması gereken işlemleri ücretler ve hazırlanması gereken evraklar hakında detaylı güncel bilgiye sahip olmak için bizlere ulaşabilirsiniz. Gine Vize iletişim

Gine Vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  Visa Prove
  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button