Gabon Vizesi

Gabon Vizesi

Gabon Vizesi

Gabon Cumhuriyeti, ülkesine seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Gabon vizesi almak isteyen Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahibi kişilerin seyahat için vize almaları zorunludur.

Gabon’a yalnızca Diplomatik (Siyah), pasaport sahibi olan kişilerin 90 güne kadar olan seyahatleri vizeden muaf tutulmuştur.

Bu sayfamızda siz değerli ziyaretçilerimize Gabon vizesi almak için neler yapılır? Kaç günde sonuçlanır? Hangi evraklar gereklidir? Dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Hangi aşıları yaptırmak gereklidir gibi tüm soruları cevaplandırmaya çalışacağız. Aklınıza takılan veya sormak istediğiniz sorular olursa bizlere info@visaprove.com veya iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Gabon’a Vize Nasıl Alınır?

Gabon iki türlü vize alınması mümkündür. Başvurular standart pasaporta basılan vize olarak Ankara Gabon Fahri Elçiliğinden veya elektronik olarak alınabilmektedir. 

Pasaporta basılan standart vize için seyahat türüne göre hazırlanması gereken evraklar tarafınıza iletilmektedir. Vize için hazırlanan evrakların asıllarını şubelerimize göndermeniz başvuru için yeterli ilk adım olacaktır. 

Ankara Fahri Elçilikten başvurular işleme alınır ve kişilerin şahsen gelmeleri zorunlu değildir. Elçilik kişilerle görüşme mülakat talebinde bulunabilir yalnızca böyle durumlarda kişilerin gelmesi gereklidir.

Gabon Elektronik Vizesi

Gabon pasaporta basılan vize dışında E-vize sistemi başlatarak tüm dünya vatandaşlarının ve Türk vatandaşlarının da kolaylıkla erişebileceği elektronik vize uygulaması başlatmıştır. Elektronik vizeler online olarak Gabon Göç İdaresi sistemine bağlı olarak alınan vizedir. 

Elektronik vizeler seyahat süresi ve giriş sayısına göre 4 kategoriden alınabilmektedir. Size en uygun vize süresi ve giriş sayısı belirlenir ve başvuru işleme alınır.

Elektronik vizeler için evrak hazırlanması, elçiliklere gidilmesi, mülakat işlemleri gibi standart vize için geçerli olan prosedürlerin hiçbiri uygulanmamaktadır. 

E-vize için yalnızca hazırlanan evrakların yüksek çözünürlüklü net ve okunaklı olarak taratılması yeterlidir. Başvuru işleme alınabilmesi için hazırlanan evrakların PDF, JPEG veya PNG olarak online sisteme yüklenmesi gereklidir.

Gabon vize başvurunun işleme alınabilmesi için başvuru tarihinden 3 en erken gün sonra gider gibi yapılabilmektedir. 

Gabon Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar 

Gabon vize başvuruları e-vize sistemi üzerinden online olarak yapılmaktadır. Başvuru için hazırlanan evrakların taratılıp tarafımıza iletilmesi yeterlidir.  Evraklarınız uzmanlarımız tarağından incelendiğinden eksik veya güncellenmesi gereken belge yok ise başvuru işleme alınmaktadır.

Gabon E-vize Evraklar

 1. Pasaport ( Ölçüleri 35x45 Renkli ve en az 6 ay geçerli süresi olmalıdır.)
 2. Fotoğraf (35x45 ölçülerinde arkası beyaz)
 3. Kişisel iletişim bilgileri

Başvuru için hazırlanan evrakların dışında turistik seyahatler için kalınacak otel adı veya ticari ziyaretler için davet eden kurum adı gereklidir. 

Gabon Kapı Vizesi var mı? 

Gabon’a yapılan seyahatler için Gabon Cumhuriyeti kapı vizesini kaldırmıştır. Ülkelerine seyahat etmek isteyen kişilerin ilgili temsilciliklerden veya elektronik vize sistem üzerinden e-vize almaları gereklidir.

Gabon Vize Uzatma

Gabon Göç İdaresi ülkesine seyahat eden kişilerin ülkeden ayrılmadan vize uzatma hizmet vermektedir. Vize uzatmalar alınan vizenin türüne göre değişiklik göstermektedir. 

Vize almadan önce, seyahatiniz uzama ihtimali söz konusu mevcut ise mutlaka müşteri temsilcilerinize danışınız.

Turistik/ Ticari Vize

Vize Uzatma Süresi

1 Aylık

2 Ay Uzatma

3 Aylık

1 Ay Uzatma

2 Aylık

Uzatma Yok

6 Aylık

Uzatma Yok

Gabon Vize Türleri Nelerdir?

Vize başvuruları olarak iki kategoriden vize alınması mümkündür. Turistik ziyaretler ve Ticari ziyaretleri olarak alınmaktadır. 

Seyahat amacınıza uygun olarak vize türü belirlenmesi gereklidir. Gabon ziyaretleri için vize kategorileri dışında vize süresi ve giriş sayısını da seçme şansınız mevcuttur.

Turistik/ Ticari Vize 

1 Aylık Tek Girişli Vize

2 Aylık Tek Girişli Vize

3 Aylık Tek Girişli Vize

6 Aylık Çok Girişli Vize, olarak vize türlerinden seyahatinize en uygun vize alınabilmektedir.

Gabon Vize Başvuru Formu

Elektronik vize başvurularında, başvurular kolay gibi görünür ancak pasaporta basılan standart vizelerden daha çok dikkat edilmesi gereklidir. Başvurular standart vize gibi bir memur tarafından kontrol edilip anında düzeltme imkânı sağlanabilir ancak elektronik vizelerde tüm başvuru işlemi tamamlanıp Confirm yapıldıktan sonra geri dönüşü maalesef yoktur. 

Online vizelerde başvuru formu ve yüklenen evraklar üzerindeki bilgiler mutlaka eşleşmelidir. Eksik veya hatalı doldurulan başvuru formu başvurunun olumsuz sonuçlanmasına veya ülkeye giriş sınır birliklerinde geri çevrilmenize neden olabilir. 

Başvuru formunda kişisel bilgililerin yanında, seyahat amacını kanıtlayan bilgilerin de yazılması gereklidir. 

Gabon Elektronik vize alma için yapılması gereken tek ve en önemli aşamada başvuru formudur. Başvuru formu 5 aşamadan oluşan ve maili akreditasyonu ile başlatılmaktadır.

Daha sonrasına sonuçlanan vize yine aynı mail üzerinden PDF olarak gönderilir.

Gabon Vize Ücretleri

Vize başvuruları için diğer elektronik vizelerden farklı olarak Gabon başvuru esnasından kredi kartları veya havale ile ödeme almamaktadır. 

Ödemeler vize alındıktan sonra ülkeye girişlerde Gabon Cumhuriyeti sınır birliklerinde Euro olarak alınmaktadır. 

Seyahat ederken yanınızda vizeniz, Sarı Humma Aşı kartınız, alınan vizenin kategorisine göre ödenmesi gereken harç döviz olarak bulunmalıdır.

Turistik/ Ticari Vize

Vize Giriş Sayısı

Vize Harcı

1 Aylık

Tek Giriş

70 €

3 Aylık

Tek Giriş

70 €

2 Aylık

Tek Giriş

70 €

6 Aylık

Çok Girişli

185 €

Gabon vize işlemleri için Visa Prove danışmanlık ücreti 47 €' dur.

Gabon Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Vize başvuruları standart olarak ele aldığımızda Ankara Fahri Büyükelçiliği’nden işleme alınmaktadır. 

Elektronik vize almak için Gabon Cumhuriyetinin Göç İdaresi tarafından online olarak yapılmaktadır.

Resmî web sitesi üzerinden başvuru formu doldurulur ve gerekli yüklemeler yapılır. 

Form en erken 3 gün sonra gider gibi doldurulabilir daha erken acil seyahatler için maalesef izin verilmemektedir. 

Gabon Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gabon elektronik vizesi başvurudan sonra ortalama 72 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvurular online olarak yapılıp yine mail ortamında PDF olarak gelmektedir. 

Seyahat ederken vizenizin çıktısını yanınıza almayı unutmamanız gerekir.

Gabon vizesi almak için neler yapılması gerekir? Hangi evraklar hazırlanır? Gibi aklınıza takılan tüm sorular ve başvuru işlemleri başlatmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Gabon Vize İletişim

Gabon Vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  Visa Prove
  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button