Fildişi Sahili Vizesi

Fildişi Sahili Vizesi

 

Fildişi Sahili Vizesi

Afrika’nın üçüncü büyük ekonomisi, en çok turist ağırlayan, kakaosu ile ünlü ve Afrika’nın en büyük limanlarından biri olan Abidjan Limanı, Fildişi Sahili’ne gitmek için birçok nedenden sadece bazılarıdır. Fildişi Sahili’ne turistik seyahatlerin yanında tüm ticari iş birlikleri için seyahat etmek isteyen başvuru sahiplerine Türk vatandaşlarının alabileceği Fildişi Sahili vizesi hakkında tüm detayları bu sayfamızda inceleyebilirsiniz.

Fildişi sahilleri vize almak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşların seyahatlerinden önce vize almaları gereklidir. Seyahat etmek isteyen Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi kişilerin 90 güne kadar olan seyahatleri vizeden muaf tutulmuştur.

Umuma Mahsus pasaport sahibi kişilerin pasaport sürelerinin en az 6 ay olması ve karşılıklı iki boş sayfasının olması gerekmektedir. Başvuru için konsolosluklara gidilmesi ve onlarca evrak hazırlanmasına gerek kalmadan tüm işlemler online olarak yapılabilmektedir. Elektronik olarak verilen vize ile ülkeye giriş yapılmaktadır. 

Fildişi Sahili vize başvuruları online olarak yapılıp onaylı ön kayıt belgesi alınır, bu belgenin çıktısı ile seyahat edilebilir ancak Abidjan Havalimanında giriş yapılırken bazı belgelerin kişilerin yanında olması gerekmektedir. Bu belgeler ve vize onayı ile asıl vize pasaporta basılmaktadır.

Fildişi Sahili Vizesi Nasıl Alınır?

Fildişi vize başvurusu seyahat etmeden en geç bir hafta öncesinden alınmış olması tavsiye edilir. Başvuru için hazırlanan tüm belgeleri taratıp mail ortamında veya Whatsapp üzerinden Visa Prove danışmanlarımız ile iletişime geçip iletilmesi işlemleri başlatmak için yeterli ilk adım olacaktır. 

Başvuru için evraklar tarafımıza iletildiğinde tüm belgeleri kontörlü sağlanır ve başvuruya hazır hale getirilir.

Başvuru Süreci:

 1.  Renkli yüksek çözünürlük taratılmış evraklar mail olarak iletilir veya ofislerimize şahsen gelerek taramalarını tarafımızdan yaptırabilirsiniz,
 2.  5 aşamadan oluşan online başvuru sistemine giriş yapılır,
 3.  Başvuru için harç ödemeleri yapılır,
 4.  Sonuç geldiğinde tarafınıza mail olarak ödeme makbuzu ve ön onaylı vizeniz iletilir.

Vizeyi teslim aldıktan sonra ödeme makbuzu ile birlikte çıktı alıp sınır birliklerinde yetkililere sunulması gerekmektedir.

Fildişi Sahili Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar

Vize başvuru işlemleri için onlarca evrak hazırlamanız gerek kalmadan birkaç evrakı taratıp mail atmanız yeterlidir. Elektronik vizeler online olarak işleme alınır ve sonuçlandığında PDF belgesinin çıktı alınması seyahat için ilk adımdır.

Başvuru Evrakları:

 1.  Renkli pasaport taraması (en az 6 aylık geçerli süresi olan)
 2.  Varsa otel- uçak rezervasyonu
 3.  Varsa davet mektubu
 4.  İletişim bilgileri (Adres, Tel, Mail, Medeni Hal Bilgisi)

Sarı Humma Uluslararası aşı kartı vize için gerekli olmayıp, girişlerde polis tarafından aslı sunularak ülkeye giriş yapılabilmektedir. 

Başvuru için yukarıdaki belgelerin güncel ve uygun formatta olması gerekmektedir. Taramaların sisteme yüklenmesi için çözünürlükleri yüksek ve JPG/PNG/GIF/PDF olarak hazırlanabilir ve maksimum boyutu 1Mb veya daha az olması gerekmektedir. 


Fildişi Sahili Vize Başvuru Formu

Vize başvuru işlemleri Fildişi hükümetinin resmi olarak işlem atadığı sitesinden yapılmaktadır. Başvuru için birçok benzer siteler olduğu için oldukça dikkat edilmesi gereklidir. 

Başvuru formu, mail adresi akreditasyonu yapıldıktan sonra işlem devamlılığı sağlanabilir. Form beş aşamadan oluşan kişisel bilgilerin ve yükleme işlemlerinin yapılması başlatılır. 

Başvuru formu oldukça dikkatli ve hızlı doldurulması gereklidir. Formun doldurulması süresi 20 dk’dır. Belirtilen süre içerisinde işlemi tamamlanmış olması gerekmektedir. 

Fildişi Sahili Vizesi 2

Fildişi Sahili Vize Ücretleri

Elektronik vize başvurularında ödenmesi gereken harçlar online olarak kredi kartları ile yapılabilmektedir. Ödemleri sizin adınıza başvuru formunuz tamamlanıp evrak yükleme işi yapıldıktan sonra kurumumuz tarafından yapılmaktadır. 

Ödemeleri döviz olarak günlük kuru baz alınarak TL olarak veya Euro olarak ödenmektedir. 

Başvuru tamamlandıktan sonra ödeme makbuzu PDF olarak kaydedilmektedir. Ödeme makbuzu ülkeye giriş yaparken sınır polisi tarafından kontrol edilmektedir.
Fildişi vizelerinde elektronik vize onayı ülkeye girişi sağlar ancak vize yerine geçmez. Asıl vize ülkeye giriş yapıldığında ödeme makbuzu ve diğer evraklarla birlikte pasaport üzerine basılmaktadır. 

 •  90 gün Çok Girişli Fildişi Sahili Başvuru Harcı: 73 €
 • Visa Prove Fildişi Sahili Danışmanlık Ücreti: 47,2 €.

Fildişi Sahili Kaç Günlük Turist Vizesi Alınır?

Başvuru sonuçlandığı tarih itibariyle başlatılır ve 3 ay içerisinde kullanılması gereklidir. Ön onay belgesi tek girişli olarak verilir ve ülkeye giriş yapıldığında asıl vize 90 gün çok girişli olarak pasaporta basılmaktadır. 

Fildişi Sahili Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Fildişi Sahili başvuru işlemleri göç idaresine bağlı resmî web siteleri üzerinden yapılmaktadır. Başvuru için mail adresi gereklidir. Formun akreditasyonunu başlamak için onay kodu istenir.

Onay kodu işleminden sonra 5 aşamadan oluşan online form tamamlanır ve yüklemler yapılır.

Yükleme işlemi tamamlandığında harç ödemesi yapılır makbuzu mutlaka kaydedilmelidir.

Online olarak yapılan vize başvurusunun onayı yine mail ortamında gelir çıktısını alıp ülkeye direkt olarak seyahat edilebilir.

Fildişi Sahili Girişlerde Nasıl Prosedür Uygulanır? 

Başvuru sahibi, havalimanı girişlerde onaylı ön kayıt belgesi yani alınan elektronik vize çıktısını ve ödeme makbuzu çıktısı sunar.

Girişlerde herhangi bir ödeme yapılmaz yalnızca vize için ödenen harç makbuzunun çıktısının yanınızda olması yeterlidir.

Evraklarla birlikte biyometrik kayıt alınır ve vize 3 ay geçerli çok girişli asıl vize pasaporta basılır. Başvuru sahibi daha önce Fildişi Sahili’ne gitmiş dahi olsa her girişte biyometrik parmak izi ve fotoğraf kayıt için zorunludur. Yalnızca 12 yaş altı çocuklardan parmak izi alınmamaktadır. 

Ülkeye girişlerde T.C Sağlık Bakanlığın Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünün bilgilendirme ve Fildişi Sahili hükümeti kararınca Sarı Humma aşı kartı aslı gösterilmesi zorunludur. 

Havaalanı e-vize iletişim: (00225) 05 54 36 29 15 7 gün 24 saat kullanılabilir.

Fildişi Sahili Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Elektronik vize başvuruları genellikle 48 saat ile 72 saat aralığında sonuçlanmaktadır. Seyahat etmeden bir hafta önce vize almanız seyahatinizi riske atmamak adına sağlıklı olacaktır. Vizeler sonuçlandığı tarihten başlatıldığı için 1 ay içerisinde istediğiniz zaman seyahat edebilirsiniz. 

Fildişi Sahili Vizesi başvuru işlemleri, süreçler ve ücretleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak içim bizlere ulaşabilirsiniz.

Fildişi Sahili Vizesi İletişim

Fildişi Sahili Vizesi

  Vize Danışmanımız Sizi Arasın

  Aşağıdaki formu doldurun, vize danışmanımız sizi arasın

  Visa Prove
  VisaProve WhatsApp
  Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?
  Call Now Button